open/close

Liigutades võimatut

Kui vajate erakordseid transpordilahendusi.

Ei ole kahtlust, et elusate kiskjalikke kaslaste transportimine on väljakutse. Nad peavad olema terve teekonna käigus ärkvel ning võivad olla äärmiselt närvilised nii tundmatutes situatsioonides kui võõraste inimestega. Sellistes olukordades võivad kaslased vigastada nii ennast, teisi kui nende transportimiseks mõeldud puure. Kuna loomad vajavad spetsiaalset hoolitust, siis hilinemised ja viivitused sellistel vedudel võivad tekitada veel rohkem probleeme.

Just nendel põhjustel on Aalborgi Loomaaed Taanis usaldanud DSV-d korraldama vedu loomaaia ohustatud Pärsia leopardile, Bam Bam-ile. Tema uueks koduks saab California, kuhu saamiseks tuleb Bam Bam turvaliselt transportida läbi Euroopa ja ületama Atlandi Ookeani.

Ülitundlik transport teise maailma otsa

Veoprotsess koosneb mitmest erinevast etapist. Esiteks juhiti Bam Bam spetsiaalselt talle kohandatud transpordi konteinerisse. Seejärel algas sõit DSV rekkaga mööda maad Amsterdami. Sealt edasi sõidutati Bam Bam tšarterlennuga Los Angelasse. Peale turvalist maandumist sõidutati ta lühimat teedpidi suurte kaslaste hoiukeskusesse Kalifornias.

Tänu hoolikalt läbimõeldud planeerimisele ning elluviimisele jõudis Bam Bam tervelt, turvaliselt ja õigeaegselt sihtkohta.

Bam Bam-i teekond Ameerika Ühendriikidesse laabus sujuvalt. Transport on oluline osa ohustatud liikide globaalsel säilimisel ja me oleme äärmiselt õnnelikud, et Aalborgi Loomaaed ja DSV said nii professionaalselt hakkama selle tundliku ja potensiaalselt ohustatud liigi transportimisel.

Joe Maynard, President EFBC's Kaslaste Hoiukeskuses

Ohustatud liikide aitamine

Bam Bam on nüüdseks osaline ohustatud Pärisa Leopradite aretamise programmis Rosamondi asutuses. Loodetavasti paaritub ta oma potensiaalse kaaslase Kianaga, kes pärineb Prantsusmaalt ja ootab oma aega.

Pärsia Leopard (Panthera pardus saxicolor) on üks Lääne-Aasiast pärit leopardite alamliike. Tegemist on suurimate leopardilistega maailmas. Looduses elavad nad tänapäeval Iraanis, Azerbaidžaanis, Armeenias, Turkmenistanis, Usbekistanis ja Afganistaanis. Nende elupaik varieerub mägistest steppidest kuni avarate rohumaadeni kus on piisavas koguses saaki jahtimiseks.

EFBC Kaslaste Hoiukeskus

On koduks üle 70 maailma enimohustatud kaslastele, EFBC Kaslaste Hoiukeskus on aretamise loomaaed ja uuringute keskus. Asutatud Rosamond, Kalifornias 1977 aastal mittetulundus organisatsioonina, mis majandab täielikult inimeste avalikest annetustest.
Loe lähemalt Feline Conservation Center kodulehelt.

Aalborg-i Loomaaeg 

Aalborg-i Loomaaeg avati külastajatele esimest korda Aprillis 1953. Loomaaed laiub 8 hektari suurusel alal, olles koduks rohkem kui 1200 loomale ja 138 liigile. Aalborg-i Loomaaia üleldiseks eesmärgiks on loomade ja neid ümbritseva looduse säilitamine läbi ülemaailmsete partnerlussuhete, toetuste ja aretuste projektide.
Loe lähemalt Aalborg Zoo kodulehelt.

VÕTKE MEIEGA LISATEABE SAAMISEKS ÜHENDUST

Esita tellimus