open/close

Jääkarud eelistavad DSV-d

Jääkaru Milak valis Atlandi ookeani ületamiseks jääpanga asemel DSV

Jääkaru Milaki teekond üle Atlandi ookeani Kanadas asuvasse uude koju kulges igati kenasti ja rahulikult. Milakil ei olnud DSV teenindusele ühtegi etteheidet.

Kuueaastane jääkaru Milak kolis Aalborgi loomaaiast Taanist Kanadasse Zoo sauvage de St-Félicien’ loomaaeda.

„Kuna Milak on liiga vana, et koos emaga edasi elada, tuli meil tema jaoks uus elukoht leida. Jääkaruema jaoks on täiesti loomulik asjade käik see, et kui pojad jõuavad teatud vanusesse, tuleb neil tahes-tahtmata iseseisva elu peale minna,” selgitab Aalborgi loomaaia loomaarst Katrine Christensen.

Kuidas jääkaru rahulikuna hoida?

Mitte igaüks ei saaks hakkama suure jääkaru transportimisega Taanist Kanadasse. Jääkaru peab olema kogu teekonna vältel ärkvel ning kõik tema ümber peab olema täiesti rahulik, et suur loom ei satuks ärevusse. Just seepärast ongi Aalborgi loomaaed valinud oma püsivaks koostööpartneriks DSV ja kasutab teenuseid, kui liikide kaitsekava raames on tarvis mõnd isendit teise maailma otsa transportida.

Milaki teekond koosnes mitmest etapist ja DSV oli kõigisse neisse kaasatud. Kõigepealt pandi karu spetsiaalsesse puuri ja sõidutati Amsterdami. Sealt reisis ta kaubalennuki pardal Montréali. Viimaks veeti Milak veoautoga tema uude koju Zoo sauvage’i loomaaias.

Probleem puuriga

Kuna Milak keeldus ise puuri minemast, tuli loomaarstil ta esmalt uinutada, et teda oleks võimalik spetsiaalsesse metallpuuri kanda. Lähemal vaatlusel märkas DSV ekspediitor Anja Bege Knudsen, et puur on kõrgem kui 160 cm ja ei mahu seega lennuki luugist läbi. Puur tehti kiiresti ümber, samal ajal magas 280 kg kaaluv jääkaru selles rahulikult. Kui Milak spetsiaalselt tema jaoks modifitseeritud puuris ärkas, sai reisiga alustada.

„Meil on väga hea meel, et Anja DSV-st oli terve teekonna vältel meiega kaasas. Ta aitas veenduda, et Milakiga on kõik korras, ja meile avaldas sügavat muljet tema tähelepanelikkus pisiasjade suhtes. Kokkuvõttes võib öelda, et DSV tuli selle tavapäratu saadetisega suurepäraselt toime.”

Trine Hammer Jensen, Aalborgi loomaaia loomaarst

Kena kingitus loomaaiaperele

Milak jõudis ilusa punase lehviga kaunistatud transpordipuuris kenasti Kanadasse. Zoo sauvage’i loomaaed on selle imetoreda kingituse eest väga tänulik ja sealne jääkarupere on Taani immigrandi suurepäraselt omaks võtnud.

Lähemalt Aalborgi loomaaiast

1935. aasta aprillis avatud Aalborgi loomaaed laiub 8 hektaril ja on koduks rohkem kui 1200 isendile, kes esindavad 138 liiki. Aalborgi loomaaia põhieesmärk on kaitsta loomi ja nende elupaiku nii otsesel moel, osaledes rahvusvahelistes paaritamiskokkulepetes ja toetades metsiku looduse kaitseprojekte, kui ka kaudselt, suurendades teadlikkust ohustatud loomaliikidest.

KÜLASTAGE AALBORGI LOOMAAIA VEEBILEHTE


Lähemalt Zoo sauvage de St-Félicien’ loomaaiast

Zoo sauvage of St-Félicien’ loomaaed (St-Félicien’ metsloomade loomaaed) on oma 4,86 m2 pindalaga üks Põhja-Ameerika suurimaid. Loomaaias on ainulaadne loodusrada, mida mööda sõidutatakse külastajaid rongiga, ja hiigelsuured loomade elupaigad. Loomaaed on spetsialiseerunud subarktilise kliimaga piirkondadest pärinevate loomaliikide kaitsmisele. Loomaaeda haldab boreaalse bioloogilise mitmekesisuse säilitamise keskus.

KÜLASTAGE ZOO SAUVAGE DE ST-FELICIEN LOOMAAIA VEEBILEHTE

Esita tellimus