open/close

Tarvis vedada ohtlikke kaupu?

Lõvid pole ainsad ohtlikud kaubad, mida transpordime

Tihti võetakse meiega ühendust sooviga transportida midagi tavatut – ohtlikud kaubad ei ole DSV jaoks probleem. Liitiumakud? Pole probleemi – meie aitame Teil kõikide nõuete ja eeskirjade seas orienteeruda.

Kuid elusloomade üle maailma transportimine on keerukam kui enamik saadetistest, millega DSV igapäevaselt tegeleb.

Colorados Keenesburgis asuva metsloomade hoiupaiga (Wild Animal Sanctuary) peadirektor Patrick Craig võttis meiega ühendust sooviga võtta peale kolm lõvi Lõuna-Korea loomaaiast, ning transportida nad nende uude kodusse, 15-aakrisele territooriumile Ameerika Ühendriikides asuvas hoiupaigas. Lõvide teekond algas lennuga Seoulist Los Angelesi, ning jätkus Ameerikas pika maanteesõiduga.

Planeerimine, tolli ja impordi deklareerimine

“See oli meil esimene kord päästa loomi Aasiast, kuid see osutus meie üheks kõige paremini organiseeritud ja teostatud päästetööks tänu DSV töötajate abile ja toele,” meenutas Patrick Craig.

“Arvestades, et projekt tuli teostada kiiresti, oleks seda päästetööd olnud äärmiselt keeruline läbi viia, kuid DSV tegi väga palju eeltööd, et transpordi saaks väga lühikese aja jooksul korraldada. Nad tegid meie meeskonnaga tihedat koostööd, et lahendada võimalikud probleemid enne nende tekkimist, mis on elusloomade käsitsemisel eriti oluline.”

Wild Animal Sanctuary hoiupaiga töö on oluline ja keeruline, ning iga päästeoperatsioon koosneb erinevatest probleemidest ja väljakutsetest, mis panevad proovile ka parimad logistikud.

DSV aitas meil suure osa detailidest ette näha ja lahendada. See oli tohutult abiks, sest olles ise teises riigis, on seesuguste probleemide lahendamine uskumatult keeruline.

- Patrick Craig, Colorados Keenesburgis asuva Wild Animal Sanctuary peadirektor

Iga transpordi puhul esineb väiksemaid või suuremaid takistusi, kuid DSV Korea ja USA meeskonnad lahendasid koostööna lubadega seotud küsimusi, viimase minuti lennugraafiku muutusi, ning tegid ümberkorraldusi maanteelogistikas kogu protsessi vältel. Patrick on tähele pannud, et kogu koostöö jooksul on DSV meeskond muutunud asjatundlikumaks nii oluliste kontrollide korraldamises kui kommunikeerimises, ning lubas, et järgmise rahvusvahelise päästetöö korral valib ta taaskord DSV. Ka lõvidel ei olnud transporditeenusele etteheiteid.

“Suurte kiskjate väärkohtlemisest päästmine ning nende transportimine hoiualale, kus nad saavad elada oma elu lõpuni rahulikus ja mugavas keskkonnas, on väärt kogu seda pingutust,” lisab ta.

Wild Animal Sanctuary hoiupaigast lähemalt

Wild Animal Sanctuary opereerib hetkel kahe maatükiga Colorados, mille kogupindalaks on üle nelja tuhande hektari. Hoiupaik päästab loomi väikestest puuridest ning rehabiliteerib neid, et nad saaksid koos teiste endasugustega elada ja ringi rännata suurtes ja neile omastes elupaikades.

Kas olete huvitatud ka meie teistest loomade transportimise lugudest?

Leopard

Jääkaru

Esita tellimus